افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک قابل قبول نیست

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ تعداد بازدید: ۱۸۲۳
print

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا افزایش تعرفه و حق کمیسیون مشاوران املاک به هیچ وجه مفید و سازنده نیست و نباید به دلیل رکود مسکن برای این قشر ارفاق مالی در نظر بگیریم.

افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک قابل قبول نیست

 

سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده از سوی مسئولان اتحادیه مشاوران املاک درباره احتمال افزایش تعرفه و کمیسیون مشاوران، گفت: به نظر من افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک در شرایط کنونی قابل قبول نیست و این گونه اظهارنظرها تنها موجب تشدید تنش و تلاطم در بازار مسکن می شود.

 
هادی بهادری در جلسـه هجدهم کمیسیون تلفیق بـودجـه سـال ۱۳۹۷ کل کشور

افزایش حق کمیسیون مشاوران مسکن به هیچ وجه مفید و سازنده نیست

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا افزایش تعرفه و حق کمیسیون مشاوران مسکن به هیچ وجه مفید و سازنده نیست، زیرا در هر صورت مشاوران املاک نیز جزء این جامعه بوده و نباید به دلیل رکود مسکن برای این قشر ارفاق مالی در نظر بگیریم.

نمی توان برای یک قشر خاص درآمدزایی جدیدی را ایجاد کرد

در شرایط کنونی بازار مسکن در وضعیت رکود تورمی قرار دارد، اما مشاوران املاک باید بدانند که وضعیت رکود و کاهش درآمدهای مالی برای تمام اقشار است و نمی توان برای یک قشر خاص درآمدزایی جدیدی را ایجاد کرد

بهادری تصریح کرد: در شرایط کنونی بازار مسکن در وضعیت رکود تورمی قرار دارد، اما مشاوران املاک باید بدانند که وضعیت رکود و کاهش درآمدهای مالی برای تمام اقشار است و نمی توان برای یک قشر خاص درآمدزایی جدیدی را ایجاد کرد.

وی گفت: یکی از موضوعات مرتبط با حوزه مشاوران املاک، اصلاح سازوکار دریافت حق کمیسیون است، در شرایط کنونی مشاوران درصدی از قیمت فروش را به عنوان حق کمیسیون دریافت می کنند، حال با افزایش قیمت ها این افراد سهم بیشتری خواهند داشت، این مسئله موجب شده که املاکی ها به یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن تبدیل شوند.

اصلاح سازوکار دریافت حق کمیسیون مشاوران املاک در دستور کار مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اصلاح سازوکار دریافت حق کمیسیون مشاوران املاک بارها در این کمیسیون مطرح شده و امیدوارم با کمک دولت، طرحی برای ایجاد ساز و کار جدید طراحی شود.

- منبع:

https://www.icana.ir/Fa/News/433050

تازه ترین اخبار