۱۵ هزار میلیارد از منابع قرض الحسنه به کارکنان بانک ها وام اعطا شده است

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ تعداد بازدید: ۲۱۷۴
print

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ۱۵ هزار میلیارد از منابع قرض الحسنه به عنوان وام به کارکنان بانک ها اعطا شده که این خلاف عدالت است.

۱۵ هزار میلیارد از منابع قرض الحسنه به کارکنان بانک ها وام اعطا شده است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ابراهیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 27 مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکری  به وزیر اقتصاد اظهار داشت: ضمن تشکر از زحمات شما در زمینه ایجاد ثبات نسبی در نرخ ارز و حرکت به سمت شفاف سازی، اما باید به عملکرد بانک ها دقت داشته باشید زیرا عمدتا وارد بنگاه داری شده و رانت های فراوانی در بنگاه های تحت مدیریت آنها قرار دارد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بخش عمده ای از منابع قرض الحسنه که بیش از 15 هزار میلیارد تومان است به عنوان وام به کارکنان بانک ها داده شده که خلاف عدالت است، درصورتی که می توانستند از محل این اعتبارات وام ازدواج به جوانان داد.

وی افزود: بانک ملی متاسفانه در زمینه بانکداری و پرداخت وام قرض الحسنه به کارکنان خود پیشتاز است، بانک پاسارگاد نیز عمدتاً تسهیلات را به شرکت های تحت پوشش خود داده است. بانک سرمایه سال گذشته 11هزار میلیارد زیان انباشته داشت و اگر بانک مرکزی به موقع ورود پیدا کرده بود، امسال این مبلغ به 18 هزار میلیارد نمی رسید. این مسئله باید رسیدگی و گزارش آن به مجلس ارائه شود.

عضو فراکسیون امید در تذکری به وزیر بهداشت گفت: شهرستان شازند تنها شهرستانی است که از امکانات بیمارستان دولتی محروم است.

- منبع:

https://www.icana.ir/Fa/News/432940

تازه ترین اخبار