استیضاح ترامپ نتیجه سیاست خارجی غلط و متکبرانه دولت آمریکاست

۱۳۹۸/۱۱/۰۵ تعداد بازدید: ۱۸۷۸
print

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی می گوید شوری رفتارهای آقای ترامپ آنقدر زیاد شده که قانون گذاران آمریکا می خواهند او را استیضاح کنند.

استیضاح ترامپ نتیجه سیاست خارجی غلط و متکبرانه دولت آمریکاست

 

محمدحسین حسین زاده بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نخستین جلسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنا، گفت: استیضاح ترامپ بازتاب رفتارهای نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در خارج از ایالات متحده است که اکنون در داخل کشور خودش نمود پیدا کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: وقتی تصمیم گیران سیاسی کشور آمریکا و مشخصا  نمایندگان کنگره به این جمع بندی اولیه می رسند که این فرد باید استیضاح شود نشان دهنده آن است که وجدان جمعی جامعه آمریکا رفتارهای او را برنمی تابد. 

بیشتر بخوانید:

مجلس سنا به استیضاح ترامپ رای نمی‌دهد

استیضاح ترامپ به یک مطالبه عمومی در آمریکا تبدیل نشد

ترامپ بدون استیضاح هم محکوم به شکست در انتخابات ۲۰۲۰ است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استیضاح ترامپ به دلایل مختلف از جمله به دلیل تصمیمات او در خارج از آمریکا کلید خورده است، اظهار داشت: این استیضاح بی ارتباط با سیاست خارجی غیرعاقلانه ترامپ و تصمیمات او در قبال سایر کشورها نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: نفس استیضاح ترامپ فارغ از اینکه به نتیجه برسد یا نرسد، موضوع کاملا قابل توجهی است و نشان می دهد که شوری رفتارهای آقای ترامپ آنقدر زیاده شده که حتی در داخل آمریکا حس شده و عکس العمل قانون گذاران آمریکایی این شده که او را استیضاح کنند. امیدوارم استیضاح به نتیجه برسد.

حسین زاده بحرینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر این استیضاح بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بیان داشت: بسته به آنکه در جلسات استیضاح چه حرف هایی مطرح شود و مردم آمریکا را در جریان چه بخشی از جلسه استیضاح قرار دهند، می تواند بر روی انتخابات ایالات متحده آمریکا اثرگذار باشد. البته این موضوع بستگی به این دارد که امپراطوری رسانه ای آمریکا چقدر می خواهد این بحث را  پر رنگ کند یا به بپوشاند که دیده نشود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص تاثیر این استیضاح بر کاهش فشار آمریکا بر ایران گفت: هنوز زود است که در این مورد قضاوت شود. قدر مسلم این است که جمهوری اسلانی ایران  از استیضاح و برکناری ترامپ استقبال می کند. اما این موضوع به معنی دل بستن به استیضاح نیست. کاهش فشار بر ایران تنها یک راه واقعی و موثر دارد و آن هم عبارت است از تقویت اقتدار و اقتصاد ملی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، برای مقابله با فشارها باید قوی بشویم.

- منبع:

https://www.icana.ir/Fa/News/442398

تازه ترین اخبار